CANDEO

Miejsca warte zobaczenia

Stary Rynek

Centralne i najstarsze miejsce Poznania, z pięknymi kamieniczkami i urokliwymi fontannami. Sercem Starego Rynku jest renesansowy ratusz. Na jego wieży codziennie w południe trykają się koziołki – symbol Poznania. Stary Rynek zachwyca zwłaszcza latem, kiedy mnóstwo tu kawiarnianych ogródków.

Muzeum Narodowe – Galeria Malarstwa i Rzeźby

Muzeum Narodowe w Poznaniu to narodowa instytucja kultury, założona w 1919 roku. Oddział Galerii Malarstwa i Rzeźby posiada w swoich zbiorach dzieła sztuki polskiej i europejskiej, ale także egipskiej, greckiej oraz rzymskiej. W muzeum znajdują się dzieła takich artystów jak Claude Monet, Stanisław Wyspiański czy Jan Matejko.

Centrum Kultury Zamek

Największy w Poznaniu ośrodek upowszechniania kultury. Co roku odbywa się tu około 700 imprez, takich jak wystawy, koncerty czy sense filmowe. Jest również ciekawym zabytkiem architektonicznym, powstałym na początku XX wieku.

Zamek w Kórniku

Zabytkowa rezydencja z pierwszej połowy XV wieku. Zamek otoczony jest fosą, a wokół niego rozciąga się piękny park. Wewnątrz budowli znajduje się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, takimi jak meble, obrazy, rzeźby czy kolekcje numizmatyczne.

Biskupin

Osada w Biskupinie to rekonstrukcja najstarszego grodu w Polsce. To pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Oprócz rekonstrukcji grodu, znajduje się tu również muzeum.

Zamek Królewski

Najstarsza zachowana rezydencja królewska w Polsce. Jego budowa została rozpoczęta przez Przemysła II i trwała od końca XIII do połowy XVI wieku. Obecnie w „Zamku Przemysława” znajduje się Muzeum Sztuk Użytkowych.

Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Najstarsza polska katedra, ustanowiona pod koniec X wieku. Jest miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. Pełna wspaniałych witraży, rzeźb i obrazów, wśród których wyróżnić można wielki ołtarz – poliptyk z przełomu XIV-XV wieku.

Fara Poznańska

Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny to barokowy kościół farny z drugiej połowy XVII wieku. Jest jedną z najbardziej okazałych, barokowych budowli sakralnych w Polsce. Wnętrze Fary Poznańskiej pełne jest olśniewających zdobień, malowideł i obrazów.