Ortodoncja

Clear Aligner

20.10.2020

Clear Aligner to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego, które odbywa się przy pomocy przezroczystych bionakładek, prostujących zęby. To skuteczna i w pełni estetyczna alternatywa dla stałych oraz ruchomych aparatów ortodontycznych.

Clear Aligner stanowi jedną z najbardziej rozpowszechnionych obecnie metod leczenia ortodontycznego, która umożliwia płynne wyrównywanie zębów, bez konieczności noszenia jakichkolwiek elementów metalowych czy płytek ortodontycznych. Leczenie odbywa się wyłącznie przy użyciu przezroczystych szyn, czyli tak zwanych elementów wyrównujących. Ta nieinwazyjna i estetyczna terapia ortodontyczna została stworzona przede wszystkim do leczenia osób dorosłych. Biokompatybilne nakładki tworzone są zawsze indywidualnie pod pacjenta i regularnie dostosowywane do postępu leczenia. Nakładki można w bardzo łatwy sposób samodzielnie zdejmować z zębów.

Clear Aligner wykonywany jest w licencjonowanych gabinetach, w oparciu o wyniki pomiaru odchylenia zębów i ich cyfrową analizę. Dzięki zastosowaniu technologii 3D wyciski zębów są przekształcane w obraz cyfrowy i poddane obróbce. Umożliwia ona zdalne monitorowanie przebiegu leczenia jak również kontrolowanie ruchu pojedynczego zęba.

Jakie są zalety stosowania aparatów ortodontycznych Clear Aligner?

  • wysoki komfort użytkowania,
  • praktycznie niewidoczne urządzenia,
  • można je wyjąć w każdym momencie, co wiąże się też z brakiem ograniczeń dietetycznych,
  • brak przeszkód jeśli chodzi o nitkowanie czy szczotkowanie,
  • łatwe do czyszczenia,
  • nie powodują problemów z wymową,
  • w pełni higieniczne,
  • umożliwiają leczenie większości wad ortodontycznych, takich jak stłoczenia zębów, zgryz krzyżowy, diastemy, czy zgryz głęboki.

Jak długo trwa leczenie ortodontyczne metodą Clear Aligner?

Czas trwania leczenia zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne rozmieszczenie zębów, jak również współpraca w zakresie czasu noszenia, średnio wyrównanie trwa mniej więcej od 6 do 8 miesięcy. Ażeby osiągnąć pożądaną maksymalną skuteczność, nakładki wyrównujące powinny być noszone przez co najmniej 20 godzin dziennie. 

Polecane dla Ciebie: