Pozostałe usługi

Bezpieczeństwo w gabinecie dentystycznym a koronawirus

06.08.2020

koronawirus a wizyta u dentysty

Zastanawiasz się, czy podczas pandemii możesz wybrać się do stomatologa? Jak wyglądają wizyty w obecnej sytuacji? Czy są zachowane odpowiednie środki ostrożności?

Dentyści, stomatolodzy, a także inni pracownicy służby zdrowia przez pandemię koronawirusa stanęli w niezwykle trudnej sytuacji, gdyż należą do najwyższej grupy ryzyka zakażeniem COVID-19. Stomatolodzy uspokajają, że spora część gabinetów wraca do pracy w normalnym trybie. Konieczne jednak było wprowadzenie nowoczesnych standardów higieny, dostosowanych do nowych warunków w trakcie epidemii.

Jak wygląda przystosowanie warunków sanitarnych naszej kliniki stomatologicznej do nowego czynnika COVID-19?

Specjalistyczne zabiegi dentystyczne są często związane z większym ryzykiem infekcji. Istotne jest więc, aby zarządzać środowiskiem mikrobiologicznym w taki sposób, aby w jak największym stopniu minimalizować ryzyko zakażeń.

Wizyta u stomatologa w dobie pandemii odbywa się na bardzo restrykcyjnych zasadach. Zanim pacjent wejdzie do gabinetu konieczne jest odkażenie rąk oraz pomiar temperatury. Wymagane jest również podpisanie oświadczenie o stanie zdrowia, w którym pacjent deklaruje brak niepokojących objawów, takich jak: gorączka, kaszel, ból gardła, duszności, czy trudności w oddychaniu. Potwierdza też brak kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem.

Dentyści w czasie epidemii są wyposażeni w takie elementy ochrony osobistej jak maseczki, gogle, rękawice, fartuchy chirurgiczne jednorazowe, kombinezony oraz ochraniacze na buty.

Po wyjściu każdego z pacjentów, asystentka dezynfekuje wszystkie powierzchnie w  gabinecie, a inny personel poczekalnię, toaletę. W CANDEO dzięki dużej poczekalni pooddzielanej ściankami z telewizorami pacjenci siedzący w maseczkach nie kontaktują się ze sobą. Trzeba też odczekać kilka minut, aż pomieszczenie się przewietrzy. Według najnowszych zaleceń w gabinecie stomatologicznym może być przyjmowany wyłącznie jeden pacjent na godzinę.

Opłaty epidemiologiczne – co to takiego?

Jest to zmienna kwota, doliczana do ostatecznej ceny za wizytę. Została ona wprowadzona z tego względu, że gabinety dentystyczne w obecnym czasie muszą zainwestować w dodatkowe, niestandardowe środki ochrony,  które dotychczas nie były uwzględniane w cenie usług. Jest to rozwiązanie tymczasowe, na czas trwania epidemii, a o wysokość takiej opłaty najlepiej zapytać się podczas rejestracji na wizytę.

W CANDEO nie pobieramy do dzisiaj takiej dodatkowej opłaty. W jaki sposób będziemy rozwiązywać ten problem w przyszłości na ten moment jeszcze nie wiemy.

Zapoznaj się z naszą ofertą: