Implantologia Poznań

Implanty zębów w Poznaniu to kwestia, która obecnie Cię interesuje? Zobacz więc ofertę Candeo! Implantologia dentystyczna jest metodą odbudowy brakujących zęba/zębów najbardziej zbliżoną do fizjologicznego modelu własnych zębów. Implanty stomatologiczne proponowane w Poznaniu przez Candeo dostosowane są do każdego typu sytuacji klinicznej, dzięki czemu możemy sprostać nawet największym oczekiwaniom naszych pacjentów.

Zabiegi z użyciem EAGLEGRID

W Candeo są wykonywane protezy stałe (korony, mosty) w sytuacjach braku jednego, kilku lub wszystkich zębów oraz kości (nie można wprowadzić implantów). Zastosowanie w takich sytuacjach znajduje konstrukcja nazwana Eaglegrid. Procedury przygotowawcze jak i montaż w jamie ustnej tych indywidualnie wyprodukowanych tytanowych konstrukcji są skomplikowane i wymagają doświadczenia klinicznego lekarza oraz asysty, a także bardzo dobrego znieczulenia a w pewnych przypadkach również obecności anestezjologa.
Szczególnie pacjenci  z całkowitym brakiem zębów w szczęce czy w żuchwie (przy braku możliwości implantacji z zastosowaniem wszczepów) są zachwyceni takim rozwiązaniem. Eaglegrid to najnowocześniejsza metoda uzupełniania braków w uzębieniu oraz kości.
eaglegrid

Implantologia Poznań – przebieg zabiegu

Wpływ na wybór konkretnego systemu ma indywidualna sytuacja kliniczna oraz rozmowa z pacjentem dotycząca konkretnego rozwiązania protetycznego oraz ceny implantów zębowych. Poniżej przedstawiamy uproszczony schemat zabiegu:

 • Pierwsza wizyta – określamy możliwości i wskazania do implantacji oraz przedstawiamy pacjentowi wstępny plan leczenia na podstawie badania klinicznego, a także badań dodatkowych (np. zdjęcie panoramiczne oraz koniecznie CBCT). Określamy konieczność przeprowadzenia ewentualnych badań diagnostycznych – na miejscu dysponujemy cyfrowym aparatem RTG – radiowizjografią oraz aparatem do zdjęć panoramicznych. Proponujemy termin kolejnej wizyty, która będzie związana z zabiegiem wprowadzenia wszczepu. Jeśli podejmujemy leczenie z nawigacją, to muszą być przeprowadzone dodatkowe procedury. Implantologia w Poznaniu proponowana przez Candeo to całkowicie bezpieczny zabieg wykonywany przez doświadczonych specjalistów.
 • Druga wizyta – w systemie prostego, najczęstszego postępowania jest to zabieg wprowadzenia implantu w szczękę lub żuchwę. W zależności od odcinka, w którym wykonano zabieg wykonujemy odpowiednie uzupełnienie tymczasowe w celu zachowania estetyki i funkcji. Są to protezy stałe lub ruchome.
 • Trzecia wizyta to zdjęcie szwów.
 • Następna wizyta – po upływie określonego czasu wgajania się implantów odsłaniamy implant i wkręcamy śrubę gojącą na okres ok. 2 tygodni w celu ukształtowania tkanek miękkich dla uzyskania optymalnej estetyki.
 • Kolejny etap terapii z zastosowaniem implantów dotyczy wykonania uzupełnień protetycznych ostatecznych – możliwości leczenia protetycznego opartego na implantach widoczne są po kliknięciu w odpowiedni obrazek po prawej stronie. Każdy pacjent otrzymuje szczegółową instrukcję postępowania pozabiegowego oraz sposobu dbania o higienę przy implantach.

Jeśli po zapoznaniu się z opisem przebiegu zabiegu pojawiły się u Ciebie jakieś pytania oraz jeżeli interesuje Cię cena implantów zębów w obrębie całej szczęki w Poznaniu, skontaktuj się z Candeo!

Korony protetyczne na implantach Poznań

Wykonujemy także pojedyncze korony protetyczne w Poznaniu w centrum stomatologicznym Candeo. Tego rodzaju leczenie należy do stosowanych najczęściej, ponieważ przypadków z pojedynczymi brakami występuje najwięcej. W tradycyjnych metodach protetycznych w takich sytuacjach wykonywano mosty, czyli protezy stałe, szlifując (opracowując) dwa sąsiednie zęby własne. Jeśli interesuje Cię koszt implantu zęba w Poznaniu w Candeo, zapraszamy do kontaktu. Koronę protetyczną ostateczną na implancie można wykonać po upływie 3 do 6 miesięcy po zabiegu implantacji. Po tym okresie przeprowadza się następujące procedury:

 • Etap pierwszy – lekarz stomatolog nacina błonę śluzową i odkręca śruby zamykające znajdujące się na implantach, następnie wkręca śruby gojące mające za zadanie wygoić i ukształtować miękkie tkanki wokół implantu.
 • Etap drugi – po upływie 14 dni od momentu wkręcenia śrub gojących, jeśli dziąsło jest już ukształtowane, odkręca się śruby gojące i pobiera wycisk lub skan z transferem. Należy wykonać również wycisk anatomiczny lub skan przeciwstawnej szczęki.
 • Etap trzeci – laboratoryjny. Technik dentystyczny wykonuje odpowiednie procedury w celu wykonania koron protetycznych. Lekarz może sprawdzić wykonywaną pracę przed jej ostatecznym zamontowaniem na kolejnej wizycie.
 • Etap czwarty – lekarz prowadzi montaż wykonanego uzupełnienia w jamie ustnej.

Mosty protetyczne na implantach

Leczenie takie umożliwia uzupełnienie większych ilościowo braków zębowych za pomocą mostu w sytuacji, gdy brak jest częściowy lub całkowity naturalnych zębów. Po okresie 3 do 6 miesięcy przeprowadza się identyczne procedury jak w przypadku koron na implantach (opisanych powyżej):

 • Etap pierwszy – lekarz stomatolog obnaża implanty i odkręca śruby zamykające wkręcone w implanty, następnie wkręca śruby gojące.
 • Etap drugi – po upływie 14 dni lekarz odkręca śruby gojące i pobiera wycisk lub skan z pozycji implantu z użyciem transferów wyciskowych.
 • Etap trzeci – laboratoryjny technik wykonuje most. Lekarz powinien sprawdzić strukturę mostu w jamie ustnej.
 • Etap czwarty – lekarz stomatolog przykręca łączniki protetyczne do implantu i po sprawdzeniu dopasowanie całej konstrukcji mocuje most w jamie ustnej. Niezbędna jest kontrola kontaktu wykonywanej pracy z zębami w przeciwstawnej szczęce.

Protezy ruchome na implantach

Znane są różne rodzaje protez ruchomych na implantach – całkowite i częściowe. Mocowane są różnymi systemami retencyjnymi. Najczęściej wykonuje się protezy całkowite, poprawiając ich retencję i stabilizację przez montaż dwóch lub czterech implantów. Związane jest to z poprawą jakości życia ludzi w podeszłym wieku. Proteza całkowita umieszczona na zaczepach kulowych lub belce na implantach wykazuje znacznie lepsze umocowanie i brak ruchomości w porównaniu do zwykłej protezy całkowitej. Dzięki temu rozwiązanie jest bardzo komfortową i coraz częściej stosowaną alternatywą dla Pacjentów z bezzębiem. W przypadku protezy dolnej zwykle wystarczające jest wszczepienie 2 implantów. Zachęcamy do wizyty w centrum stomatologicznym każdego, kogo interesują implanty zębów w Poznaniu.

Etapy (w skrócie) postępowania kliniczno-laboratoryjnego:

 • Etap pierwszy – po okresie 3 miesięcy od zabiegu wszczepienia implantów lekarz stomatolog nacina błonę śluzową i odkręca śruby zamykające znajdujące się w implantach, następnie wkręca śruby gojące.
 • Etap drugi – po upływie 14 dni lekarz odkręca śruby gojące i przykręca do implantu filary kulkowe, a następnie wykonuje wyciski.
 • Etap trzeci – laboratoryjny. Technik wykonuje poszczególne etapy pracy związanej z wyprodukowaniem nowej protezy (overdenture).
 • Etap czwarty – kliniczny. Lekarz oddaje protezę pacjentowi.

Implantoprotetyka stomatologiczna – co to jest?

Jest to odbudowa uzębienia na implantach, która pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej poprzez utratę zębów mechaniki narządu żucia. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie w 100% idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Kość z tytanowym implantem zrasta się. Jeśli brakuje ozębnej, na której naturalny ząb jest zawieszony, taki kilkuetapowy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Może obejmować całość jamy ustnej bądź pojedynczy ubytek zęba. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne w Poznaniu i nie tylko jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce) oraz coraz częściej cyrkon. Implantoprotetyka to dziedzina stomatologii składająca się z część chirurgicznej (wszczepienie implantu) oraz z części protetycznej, czyli odbudowy zęba na implancie. Ten najbardziej zbliżony do fizjologicznego sposób odtwarzania utraconych zębów pozwala na wyeliminowanie dyskomfortu związanego z użytkowaniem ruchomych protez.

Współczesna implantoprotetyka to od ponad 50 lat stale rozwijająca się dziedzina stomatologii. Pozwala stworzyć doskonałe oparcie dla uzupełnień protetycznych, poprawiając znacząco kosmetykę i komfort w użytkowaniu uzupełnień protetycznych.

Zalety leczenia implantologicznego

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne w Poznaniu? Jakie są zalety wyboru tego rodzaju leczenia? Zobacz poniżej:

 • jak najbardziej zbliżona do fizjologicznego modelu odbudowa braków w uzębieniu: implant = korzeń, odbudowa protetyczna = korona kliniczna zęba,
 • doskonała estetyka i funkcjonalność, niczym nieskrępowany uśmiech oraz funkcjonalny narząd żucia,
 • brak konieczności szlifowania zębów sąsiednich,
 • eliminacja dyskomfortu wynikającego z użytkowania protez ruchomych i w ślad za tym idących niekorzystnych następstw w podłożu protetycznym,
 • poprawa samopoczucia, a tym samym zdrowia psychicznego poprzez uniknięcie protezy ruchomej, którą wiąże się zwykle z podeszłym wiekiem.

Zalety leczenia implantologicznego

Implanty zębów w Poznaniu pozwalają zrekonstruować uzębienie w formie protezy ruchomej lub stałej. Stanowią one substytut dla naturalnego korzenia zęba.

Jeżeli implant zęba jest założony właściwie i prawidłowo połączy się z kością, może on służyć pacjentowi na zawsze m.in. przy odpowiedniej higienie i zdrowiu. Prawidłowo wprowadzone w kość implanty bez problemu zrastają się z kością szczęki, dzięki czemu zapewniają one stabilne podparcie dla sztucznych zębów. Warto pamiętać, że luki w uzębieniu mogą doprowadzić do różnych nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego też powinno się temu zawczasu zapobiegać. Implanty stomatologiczne z naszej kliniki w Poznaniu to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na wypełnienie braków w uzębieniu.

Wśród wielu zalet leczenia implantologicznego należy wymienić przede wszystkim jego trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm. To wszystko sprawia, że jest to rozwiązanie długotrwałe i w pełni bezpieczne. Nie do przecenienia jest także naturalny wygląd implantów oraz komfort, jaki dają naszym pacjentom.

Wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość oraz profesjonalizm zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą świadczonych usług. Jeśli interesują Cię implanty, to tylko z Candeo z Poznania. Znajdziesz nas również w Google wpisując frazę implantologia Poznań.

Sprawdź również takie usługi jak:

Najczęściej zadawane pytania

Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, więc jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu wypisujemy receptę ze środkiem przeciwbólowym i antybiotykiem. Zatem pacjent jest maksymalnie chroniony przed bólem. Można zasadniczo stwierdzić, że pacjenci nie cierpią.

Wszczepienie implantów polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wprowadzeniu w nie tytanowych lub cyrkonowych (białych) implantów, Po okresie gojenia się implantów wykonujemy na nich odbudowę protetyczną, np. korony, mosty lub protezy (overdenture).

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu implantacji ustalane są indywidualnie przez lekarza podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w gabinecie. Oczywiście istnieją pewne przeciwskazania do zabiegu, ale coraz to nowsze technologie wprowadzane przez producentów, je eliminują. Nawet wiek pacjenta przestaje być problemem. Brak kości i/lub brak możliwości rozbudowy kości niestety uniemożliwia wprowadzenie implantu. W takich sytuacjach posiłkujemy się rozwiązaniem EAGLE GRID.

Skuteczność implantacji oceniana jest na około 97%. Jednak jeśli pierwszy zabieg nie jest ostatecznym, to można go powtórzyć.

Przy odpowiednim postępowaniu przez pacjenta (higiena, wizyty kontrolne) nie ma ustalonej granicy ich obecności w jamie ustnej. Pierwszy implant, który wszczepił prof. Branemark, pozostaje jeszcze w ustach pacjenta po 51 latach. Ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta (ilość i jakość kości, rodzaj uzupełnienia protetycznego) oraz jego stanu zdrowotnego. Istnieje gwarancja na wykonany zabieg.

Sposób dbania o higienę nie różni się od standardowego oczyszczania własnych zębów, szczególnie ważne są okresowe przeglądy co 12 miesięcy połączone z profesjonalnym oczyszczaniem implantów.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w implanty zębów w Poznaniu? To jedno z najtrwalszych i najbardziej efektywnych rozwiązań, jeśli chodzi o uzupełnianie brakujących zębów. Taka rekonstrukcja jest najbardziej zbliżona do fizjologii. W ogromnej liczbie przypadków pacjent korzysta z implantu do końca życia. Inne, ale równie ważne korzyści, to naturalny wygląd oraz natychmiastowe efekty.


Implantologia w Poznaniu, w Candeo to rozwiązanie na lata stanowiące doskonałą imitację prawdziwych zębów. Tytanowe wszczepy, wkręcane w kość, zastępują utracony korzeń i umożliwiają odbudowę korony zęba. Implanty posiadają szereg zalet, które są dla większości pacjentów wyjątkowo atrakcyjne, również z tego względu, że są nieosiągalne dzięki żadnym innym rozwiązaniom protetycznym.

 

Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej. Utrata zębów może skutkować nasilającymi się migrenami, problemami ze snem czy trudnościami podczas spożywania posiłków. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na wysoce skuteczne rozwiązanie, jakim są dobre implanty w Poznaniu.

 

Centrum stomatologiczne Poznań Candeo oferuje najbardziej innowacyjne metody uzupełnienia braków w uzębieniu.

Call Now Button