Stomatologia estetyczna Poznań

W dzisiejszych czasach synonimem sukcesu jest niewątpliwie piękny
i śnieżnobiały uśmiech. Niestety herbata, kawa papierosy czy niektóre napoje powodują przebarwienia na naszych zębach.

Świadomość przebarwionych, żółto-szarych zębów sprawia, że uśmiech na naszej twarzy pojawia się coraz rzadziej.
Na szczęście Klinika Candeo z Poznania posiada w ofercie stomatologię estetyczną oraz oferuje swoim pacjentom profesjonalne wybielanie zębów.

W ofercie posiadamy zabieg laserowy, nakładkowy, piaskowanie zębów, zakładanie porcelanowych licówek oraz usuwanie przebarwień zębów. Oto cechy poszczególnych metod oraz opis tego, jak przebiega leczenie.

Wybielanie laserowe

  • Wizyta I: podczas pierwszej wizyty stomatolog zajmuje się oczyszczeniem zębów z osadów, następnie nakłada na dziąsła żel ochraniający oraz utwardza go lampą UV. Następnym etapem jest nałożenie przez stomatologa na zęby preparatu wybielającego oraz naświetlenie go przez czas 15 minut – by uzyskać lepszy efekt czynność ta powtarzana jest 3, 4 razy. Śnieżno białe zęby w godzinę są u nas jak najbardziej do osiągnięcia.

Wybielanie nakładkowe

  • Wizyta I: następuję wstępne badanie oraz usunięcie osadu nazębnego, następnie stomatolog pobiera wyciski na łyżkach wyciskowych.
  • Wizyta II: pacjent otrzymuje od stomatologa specjalnie przygotowane wcześniej przez technika nakładki na zęby, strzykawki oraz żel wybielający. Zgodnie z instrukcją otrzymaną przez stomatologa nakładki należy zakładać na noc przez następne 3-4 noce.

Piaskowanie zębów

Stomatologia estetyczna to również piaskowanie zębów – zabieg ten jest stosunkowo prosty. Pozwala on naszym uzyskać naszym zębom dawny kolor i blask. Oto schemat przedstawiający zabieg:

  • Wizyta I: wszystko odbywa się w ramach jednej wizyty i trwa stosunkowo krótko. Stomatolog czyści strumieniem piasku z wodą nawierzchnię zębów (zużyty piasek odsysany jest z jamy ustnej przy pomocy ssaka chirurgicznego). Wszystko trwa około 15-20 minut.

Licówki porcelanowe

Stomatologia estetyczna w swoim wachlarzu zabiegowym posiada również licówki porcelanowe. Licówki te to nic innego jak stałe uzupełnienia protetyczne wykorzystywane do przykrycia nieestetycznych, zewnętrznych powierzchni zębów dolnych oraz górnych.

Licówki w całości wykonane są z porcelany – nie posiadają podbudowy metalowej co pozwala otrzymać świetne efekty estetyczne. Sporą zaletą licówek jest to, że nie wymagają one intensywnego szlifowania niż pod korony protetyczne. W zależności od potrzeby grubość licówek waha się w przedziale od 0,4 do 0,8 mm, co znaczy, że ingerencja w tkankę twardą zęba jest naprawdę niewielka.

Poniżej prosty schemat zabiegu:

  • Wizyta I: zęby pacjenta po zakwalifikowaniu ich do leczenia zostają poddane oszlifowaniu pod licówki oraz pobrany zostaje również wycisk masą wyciskową.
  • Wizyta II: stomatolog przymierza gotowe licówki po czym cementuje je na stałe pacjentowi.

Usuwanie przebarwień zębów

Przebarwienia zębów powodują, że uśmiechamy się rzadziej i oszczędniej. Stomatologia estetyczna, jaką Klinika Candeo z Poznania oferuje pacjentom składa się również z zabiegów usuwania przebarwień zębów. Przebarwienia dzielą się na dwa rodzaje – wewnątrzpochodne oraz zewnątrzpochodne.

Oto jak wygląda przebieg leczenia:

Przebarwienia zębów wewnątrzpochodne

  • Wizyta I: na ogół przebarwienia te są wynikiem przyjmowania leków lub też są powikłaniem leczenia kanałowego. By wybielić martwy ząb stomatolog Poznań umieszcza w komorze zęba wkładkę wybielającą i zostawia ją na okres 3-5 dni. Tego rodzaju zabieg powtarzany jest 2-3 krotnie po czym zakłada się wypełnienie. Dzięki temu efekt wybielania jest naprawdę trwały i nie wymaga powtarzania. Metoda ta jest jednak stosowana w celu wybielenia pojedynczych zębów.

Przebarwienia zębów zewnątrzpochodne

  • Wizyta I: przeważnie przebarwienia te są spowodowane czynnikami zewnętrznymi takimi jak: picie kawy, herbaty czy palenie papierosów. Klinika Candeo (Poznań) w celu usunięcia przebarwień zaleca skorzystanie z zabiegu piaskowania oraz wybielania zębów.

Słowniczek pojęć

Stomatologia estetyczna: w skład tej dziedziny wchodzi wiele różnego rodzaju zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu uzębienia pacjenta. Klasycznym zabiegiem z dziedziny jaką jest stomatologia estetyczna to wybielanie zębów.  Równie często stomatologia estetyczna wykorzystuje licówki oraz korony, wszystko po to by został zachowany właściwy efekt estetyczny.

Kamień nazębny: jest zmineralizowaną warstwą nazębnej płytki. Może on powstawać pod lub też na brzegu dziąsła oraz podrażniać tkankę dziąsła. Kamień nazębny daje możliwość tworzenia się bakteryjnej płytki jak i tworzy na uzębieniu lepką powierzchnię, co często powoduje poważne problemy takie jak: ubytki zębów oraz choroby dziąseł. Kamień nazębny jest również problemem natury kosmetycznej, ponieważ charakteryzuje się zwiększoną porowatością przez co bardzo łatwo może pokryć się plamami. Szczególną uwagę na powstawanie kamienia nazębnego powinny zwracać uwagę osoby palące, pijące kawę, herbatę. Niestety kamień nazębny jest twardszy od płytki nazębnej przez co nie można pozbyć się go przy pomocy typowych narzędzi do higieny jamy ustnej takich jak np. szczoteczka do zębów lub też nić dentystyczna. Pozbycie się kamienia nazębnego wymaga skorzystania z zabiegu piaskowania.

Jak wygląd ma kamień nazębny? Na ogół jest on koloru żółtego, jednak czasami przebarwia się po przez barwniki zawarte w pożywieniu – czerwone wino, herbata, także w wyniku palenia papierosów. Kamień nazębny przylega mocno do powierzchni zębów.

Piaskowanie: zabieg ten polega na pozbyciu się osadu, przebarwień oraz kamienia nazębnego przy pomocy strumienia wody z dodatkiem drobinek czyszczących oraz innych substancji. Ze względu na to, że piaskowanie nie należy do zabiegów leczniczych może być wykorzystywany przez higienistę dentystycznego. Piaskowanie polega na czyszczeniu zauważalnych powierzchni każdego zęba. Pacjent zmuszony jest do dość częstego wypluwania słonej zawiesiny (stosuje się również odsysacz, dzięki któremu unika się problemu wypluwania).  Cały zabieg jest w zasadzie bezbolesny, jednak pacjent może odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort związany z długotrwałym otwarciem ust – około 20 minut. Od pewnego czasu stosuje się również piaskowanie do wyleczenia próchnicy. Z powodu składu proszku służącego do piaskowania, zęby nie są czyszczone u osób chorych na astmę oraz stosującą dietę małosolną.

WAŻNA INFORMACJA!

Zabrania się picia herbaty, kawy oraz palenia papierosów 3 godziny po zabiegu. W tym czasie zęby są pozbawione warstwy ochronnej. 

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z zabiegów dziedziny stomatologii estetycznej Klinika Candeo (Poznań) zaprasza do kontaktu. Znaleźć można nas również w wyszukiwarce Google wpisując frazę „stomatolog Poznań”.

Sprawdź również:

 

Najczęściej zadawane pytania

Stomatologia estetyczna, do której wybielanie zębów się zalicza jest tematem niełatwym. Jeśli pacjent wybiela zęby pod opieką lekarza stomatologa wówczas takie wybielanie jest całkowicie bezpieczne dla dziąseł i zębów. Bywa, że po wykonaniu zabiegu wybielania występuje nadwrażliwość zębów, która na szczęście jest przejściowa i ustępuje zwykle po około 24 godzinach.

Nasz stomatolog radzi: zębów nie powinny wybielać kobiety ciężarne oraz te w okresie karmienia, ponadto osoby cierpiące na epilepsję jak i również dzieci poniżej 16 roku życia.

Nasz stomatolog radzi: W zależności od przyzwyczajeń żywieniowych efekt białych zębów utrzymuje się z reguły od pół roku do 2-3 lat. Ponadto wpływ na biel zębów ma również poziom higieny jamy ustnej, oczywiście zabieg można powtarzać.

Stomatolog Candeo radzi aby zaraz po zabiegu pacjent zobowiązany jest przestrzegać tzw. 48 godzinną białą dietę. W okresie tym powinien wystrzegać się herbaty, papierosów, kawy, ciemnych soków oraz innego rodzaju kolorowych napojów oraz pokarmów.

Stomatolog radzi: Głównym celem piaskowania jest dogłębne usunięcie osadów nazębnych, które powstają z powodu: picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Osady te są trudne do usunięcia innymi metodami. Po zabiegu piaskowania zęby odzyskują pierwotny kolor i blask.

Stomatolog radzi: Jeśli zabieg wykonywany jest prawidłowo i profesjonalnie wówczas jest zupełnie bezbolesny. Nie również nieszkodliwy dla dziąseł oraz tkanek zęba.

Stomatolog radzi: Tak samo jak w przypadku wybielania zębów po piaskowaniu należy trzymać się tzw. białej, 48-godzinnej diety. Oznacza to odstawienie na czas 48 godzin papierosów, herbaty, kawy czy ciemnych soków, kolorowych pokarmów oraz napojów.

Stomatolog radzi: przebarwienia zębów ciężkie do wybielenia, niedorozwój zębiny oraz szkliwa, ukruszenia kątów brzegów siecznych, a także diastemy między zębami oraz tremy. Trudny do zaakceptowania przez pacjenta kształt zębów przednich.

Stomatolog radzi: największym przeciwwskazaniem jest nawykowe zgrzytanie zębami, ponadto część wad zgryzu jak i również zła higiena jamy ustnej. Dodatkowo licówek nie można wykonywać na martwych zębach oraz takich z dużymi wypełnieniami. W takim momencie najlepsze są korony pełnoceramiczne.

Stomatolog radzi: W ostatnim czasie przeprowadzone zostało badanie na próbie 1400 osób z licówkami, którzy posiadali je od przynajmniej 10 lat. Badanie wykazało, że w 93% przypadków trwałość licówek była na bardzo wysokim poziomie.

Oczywiście, podczas badania czyli przed rozpoczęciem zabiegu wybielania stomatolog Poznań poinformuje o najlepszej metodzie przywrócenia zębom właściwej barwy.

Stomatolog radzi: Oczywiście, tego rodzaju przebarwienie kwalifikuje się do wewnątrz zębowego wybielania. nawet kiedy ząb posiada odcień sino-szary gwarantujemy jego jednolitą barwę przez długi czas tak aby nie wyróżniał się na tle pozostałych zębów.

Stomatolog radzi: Efekt wybielenia martwego zęba metodą wewnątrz zębową nie wymaga powtarzania – efekt jest trwały.

Call Now Button