Implantologia

Od czego zależy cena implantów zębowych?

15.07.2019

Nie tylko od renomy – to pewne. Choć w kwestii usług implantologicznych i perspektywy ich rozwoju, śmiałe dywagacje w związku z dywersyfikacją cen w środowisku klinicznym są jak najbardziej na miejscu. Od czego zatem zależy cena implantów zębowych i dlaczego warto zaufać sprawdzonym ośrodkom? O tym dziś w najnowszym tekście, bez prowokacji, za to konkretnie.

Implanty zębowe a finanse

„Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”: to mantra stara jak świat, powtarzana nie tylko przez malkontentów lub lubujących się w doszukiwaniu sensacji. Bo nie ulega wątpliwości, iż aspekt kosztów związanych z wszczepianiem implantów zębowych to jeden z tych najpopularniejszych, do których pacjenci odnoszą się najczęściej.

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia kwestii kosztów ponoszonych przez pacjentów i dlaczego cenniki renomowanych klinik są skonstruowane tak, a nie inaczej oraz z czego to wynika, przedstawiamy kilka ważnych punktów, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę:

  • implantologia to bezsprzecznie przyszłość stomatologii – co roku wszczepianych jest ok. 100.000 implantów zębowych, natomiast sam rynek implantologiczny to aż 21% wszystkich usług stomatologicznych!

Liczby wciąż zaskakują, ponieważ do przyszłego roku wartość tego sektora w skali międzynarodowej ma przekroczyć niebotyczną sumą 4,4 mld dolarów. Co więcej, rynek ten uważany jest za najprężniej rozwijający się nie tylko pod względem innowacji, ale także ogromnego zainteresowania pacjentów.

  • nowatorstwo w implantologii – specjaliści nie przestają zaskakiwać, ponieważ powstają nowe generacje implantów, prezentujące najwyższej klasy poziom. Są to m.in. implanty ze zmodyfikowaną powierzchnią, hybrydowe, niekołowe o kształcie anatomicznym – dwustrefowe utlenianie, implanty inteligentne, druk 3D – możliwości jest naprawdę wiele, a efekty zachwycają nawet najbardziej wymagających pacjentów.
  • implanty przyszłości, nad którymi trwają prace laboratoryjne – to implanty zębowe, które zdecydowanie rewolucjonizują dotychczasowe dokonania w tym obszarze. Naukowcy mają dziś dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, dzięki któremu mogą wykraczać poza powszechnie znane schematy i dostarczać na rynek takie rozwiązania, o których nie śniło się nawet filozofom.

Implanty zębowe – ceny

W naszej klinice ceny zaczynają się od 3.000 złotych w zależności od rodzaju implantu, niemniej każdy pacjent ustala leczenie implantologiczne indywidualnie ze specjalistą, zatem cena również zależy od przebiegu całego procesu.

Różnice w cenach implantów zębowych wynikają przede wszystkim z efektu jakości systemu implantologicznego, doświadczenia lekarza prowadzącego, użytej aparatury do diagnostyki i do przeprowadzenia samego zabiegu oraz renomy konkretnej kliniki. Implant zębowy to rezultat długotrwałych i kosztownych badań, testów, to produkt, który powstał dzięki rozległej wiedzy wielu ekspertów i pomaga zwiększyć komfort funkcjonowania pacjentów na co dzień. Powoduje, że pacjent zyskuje piękny i zdrowy uśmiech. Trochę jak wygrana na loterii, ale w skali mikro, bardzo specjalistycznej.

Zatem nie należy zapominać, iż cena implantu zębowego to wynikowa świetnej jakości materiału, z którego powstał (biozgodność, osteointegracja, czystość surowca), wykształcenia i doświadczenia lekarza (kongresy, warsztaty, sympozja, konferencje), wyposażenia gabinetu (nowatorski sprzęt kliniczny, który wpływa na bezpieczeństwo pacjenta).

Co więcej, warto wspomnieć o kosztach, które ponosi pacjent, co się na nie składa. A więc konsultacja implantologiczna, diagnostyka radiologiczna przed i po zabiegu, zaplanowanie lokalizacji wszczepów, przeprowadzenie samego zabiegu oraz wizyty kontrolne, które są niezbędnym elementem w całym procesie leczenia. Niesłychanie ważnym elementem terapii implantologicznej jest jej zakończenie tzn. prawidłowa rekonstrukcja protetyczna. To ona gwarantuje długoterminowy sukces terapeutyczny.

Ponadto wiele klinik implantologicznych posiada w swojej ofercie możliwość skorzystania z rat, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na decyzyjność pacjentów w kwestii podjęcia leczenia w konkretnej jednostce.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania – skontaktuj się z naszym zespołem i wspólnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.