Implantologia

Najnowsze trendy w implantologii

21.11.2018

W każdej dziedzinie obowiązują trendy, nawet w implantologii. Te najnowocześniejsze technologie zdumiewają ekspertów i zachwycają zarazem, nierzadko przypominają rozwiązania rodem z filmów science-fiction. Na co mogą liczyć pacjenci w zakresie innowacyjnego leczenia implantologicznego?

Implanty zębowe – ewolucja

Minęły lata, odkąd wprowadzono pacjentowi pierwszy na świecie implant. Od tego czasu implantologia przeszła długą drogę ewolucji zarówno w zakresie opracowania i zaprojektowania odpowiedniego kształtu implantów, jak i rodzaju jego powierzchni. Obecnie statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości – to implantologia notuje najwyższe wyniki w całej stomatologii, jeśli chodzi o sukcesy na polu zabiegowym. Nie zanosi się na zmiany dzięki innowacjom w branży, ale zacznijmy od początku.

Implant zębowy to nic innego jak śruba wykonywana najczęściej z tytanu, która po umieszczeniu w kości stanowi doskonałe uzupełnienie braku zębowego, natomiast dzięki swojej biozgodności świetnie radzi sobie z osteointegracją. W związku z tym pacjent nie cierpi, nie ma powikłań i może cieszyć się komfortem na co dzień.

Najwięksi eksperci w branży implantologicznej rekomendują uzupełnianie braków zębowych właśnie implantami stomatologicznymi, uznając je za najlepsze rozwiązanie dla pacjentów. Precyzyjne odtworzenie zębów dzięki tytanowym wkrętom stanowi niemałą rewolucję w stomatologii. Dotyczy to zarówno braków jednego lub wielu zębów, jak również sytuacji całkowitego bezzębia u pacjentów.

Implanty zębowe – zalety innowacji

Implanty określane są przez specjalistów jako ogniwo napędzające branżę stomatologiczną. To dziedzina, w której jeszcze dużo jest do osiągnięcia, niemniej na ten moment nowoczesne rozwiązania pozwalają spełniać oczekiwania pacjentów, które na początku wydawać by się mogły niemożliwe do zrealizowania. Zatem zalety:

  • estetyka – implanty oraz osadzane na nich korony lub mosty zyskują naturalny wygląd.
  • trwałość – implanty to gwarancja trwałości na długie lata. Jeśli pacjent stosuje się do wytycznych lekarza, może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.
  • komfort – jedna z najczęściej wskazywanych przez pacjentów zalet. Podjęcie decyzji związanej z przeprowadzeniem zabiegu implantologicznego wyklucza konieczność noszenia ruchomych protez zębowych, które nie mają nic wspólnego z komfortem. Implanty = wygoda.
  • bezpieczeństwo – pacjent nie musi martwić się o ryzyko powikłań podczas zabiegu – implanty wykonane są z obojętnych organizmowi materiałów. Zabieg przeprowadzany jest zawsze przez wykwalifikowanego specjalistę w renomowanej klinice, co daje oczekiwane efekty.
  • pewność – implanty są jedynym stabilnym rozwiązaniem, dzięki któremu pacjent może cieszyć się całkowitą funkcjonalnością szczęki.
  • funkcjonalność – wszystkie funkcje żuchwy są prawidłowe – co więcej, kość nie zanika, nie występują przesunięcia oraz pochylenia zębów czy modyfikacja kształtu twarzy.

Implanty zębowe – rewolucja w stomatologii

Co roku w branży pojawiają się nowe technologie, organizowane są międzynarodowe konferencje, podczas których specjaliści z całego świata dzielą się wynikami badań nad implantami i ich udoskonalaniem. Obecnie bardzo dużo badań jest związanych z tkankami miękkimi otaczającymi odbudowę protetyczną wykonaną na implantach.

Dlaczego implantologia jest tak istotna w perspektywie zwiększania komfortu pacjentów?

Przede wszystkim pozwala na odzyskanie całkowitej sprawności narządu żucia i poprawę estetyki. Specjalistyczny sprzęt i zaawansowane technologie powodują, że implanty są dziś dostępne niemal dla wszystkich. Każde leczenie implantologiczne wymaga indywidualnego podejścia do pacjenta, właściwego zaplanowania i organizacji, przeprowadzenia stosownych badań i finalnie, założenia implantów.

Jeśli szukasz stabilnych i pewnych rozwiązań w zakresie implantologii, dobrze trafiłeś – zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z CANDEO Clinic Poznań.

Zdjęcie – Designed by prostooleh / Freepik