Ortodoncja

Metoda Nuvola

19.11.2019

Leczenie metodą Nuvola to prostowanie zębów, które odbywa się za pomocą zestawu indywidualnie zaprojektowanych, przezroczystych nakładek na zęby. Proces leczenia polega na noszeniu usuwalnych elementów wyrównujących, które stopniowo prostują zęby. To wyjątkowy i innowacyjny sposób na niewidoczną korekcję zębów – bez wsporników i drutów oraz żadnych innych ograniczeń związanych z metalowymi klamrami.

Z czego wykonane są nakładki Nuvola?

Przezroczyste elementy wyrównujące wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego – specjalnie opatentowanego materiału termoplastycznego o nazwie SmartTrack. Nakładki wyrównujące  są zatwierdzone przez FDA (Food and Drug Administration) i nie zawierają BPA(Bisfenol A), BPS (Bisphenol S) ani lateksu. Są cienkie, jasne i dobrze przylegają do zębów, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. To nowej generacji estetyczne aparaty ortodontyczne, które są łatwe i wygodne w noszeniu.

W jaki sposób leczenie metodą Nuvola prostuje zęby?

Twój dentysta tworzy unikalny, przeznaczony wyłącznie dla Ciebie cyfrowy plan leczenia, który odwzorowuje dokładne ruchy Twoich zębów. Elementy wyrównujące  są następnie projektowane w taki sposób, aby naciskały z odpowiednią siłą w odpowiednie miejsce, we właściwym czasie. Nacisk jest stopniowo zwiększany, a zęby przesuwają się powoli w równych odstępach czasu, co jest zarówno skuteczne, bezpieczne jak i praktycznie bezbolesne. Co więcej, leczenie za pomocą Nuvoli nie wymaga licznych wizyt kontrolnych, dlatego też oszczędzasz zarówno swój czas jak i pieniądze. Ta metoda to wyjątkowa alternatywa dla dotychczasowych, tradycyjnych form leczenia.

Jakie są inne korzyści leczenia metodą Nuvola?

Przezroczyste elementy wyrównujące są praktycznie niewidoczne – ludzie mogą nawet nie zauważyć, że je nosisz. Możesz je usunąć na czas jedzenia i picia, mycia zębów lub na inne specjalne okazje. Nie ma metalowych wsporników ani drutów, które mogłyby podrażnić usta lub pęknąć, dlatego też ryzyko zakażenia w jamie ustnej spada praktycznie do zera. Ponadto, elementy wyrównujące są przycinane w oparciu o linię dziąseł – zarówno dla Twojej wygody jak i estetycznego wyglądu.

Kto może korzystać z metody Nuvola?

Leczenie może być świetnym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków – praktycznie dla każdego, kto szuka subtelnego, nierzucającego się w oczy sposobu na poprawę uśmiechu. Stosowane przez nas cyfrowe innowacje pozwalają rozwiązać prawie wszystkie problemy związane z  prostowaniem zębów, jak również zapobiec powstawaniu nowych – zarówno prostych, jak i tych bardziej złożonych wad zgryzu.

W jaki sposób stosować nakładki Nuvola?

Każdy zestaw nakładek wyrównujących powinno się nosić przez 20 do 22 godzin dziennie, zmieniając go na nowy zestaw mniej więcej co 2 tygodnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. Każdy zestaw elementów wyrównujących delikatnie i stopniowo przesunie Twoje zęby na miejsce, zgodnie z planem leczenia, aż do osiągnięcia pięknego i zdrowego uśmiechu.

Jak długo trwa leczenie metodą Nuvola?

Długość leczenia zależy od wielu czynników, przede wszystkim jednak od tego, jak bardzo skomplikowany jest Twój indywidualny przypadek, jak również tego, jak często nosisz swoje nakładki wyrównujące. Dentysta określi dokładny czas leczenia dopiero po pobraniu wirtualnych wycisków Twojej szczęki. Średnio czas kuracji tą metodą wynosi od 12 do 18 miesięcy, jednak efekty możesz zobaczyć już w przeciągu zaledwie kilku tygodni.

W tym jak i w każdym innym sposobie leczenia ortodontycznego niezbędne jest, dla utrzymania efektów korekcyjnych, zastosowanie „retainera”. Tak więc po zastosowaniu metody Nuvola ruchomy retainer  powinien być zmieniany po ok. dwóch latach podczas kolejnych wizyt kontrolnych jamy ustnej.

Nuvola Poznań – tylko CANDEO

Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki przy ul. Bednarskiej 2. Nasi ortodonci to gwarancja najwyższej jakości usług.