- Tagi:
- Implantologia
- pl
Krok milowy w protetyce – tak powszechnie określa się implanty, które kilkanaście lat temu zrewolucjonizowały polską branżę stomatologiczną, dając nadzieję dziesiątkom tysięcy pacjentów. Nadzieję na uzupełnienie ubytków zębowych, olśniewający uśmiech oraz przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej.
Oficjalne statystyki nie kłamią: ponad 100.000 wszczepionych implantów! Polacy co roku świadomie decydują się na zabieg implantologiczny pod okiem najlepszych specjalistów. Rynek implantów stanowi prawie 20% całości usług stomatologicznych. Liczby te wciąż rosną, udowadniając, że kliniki stomatologiczne w naszym kraju skutecznie promują najwyższej jakości standardy leczenia. Lekarze z dziedziny implantologii nieustannie sięgają po innowacyjne rozwiązania, jakie oferuje im rynek, organizują krajowe i międzynarodowe konferencje, biorą udział w warsztatach i szkoleniach, aby zapewniać swoim pacjentom przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo.
Eksperci z branży stomatologicznej prognozują, iż do 2020 roku wartość rynku implantów w skali międzynarodowej przekroczy 4,4 mld dolarów. Z roku na rok wartość zwiększa się o 40%, co świadczy o tym, że pacjenci ufają specjalistom i inwestują w lepszą przyszłość, mając w perspektywie zdrowy uśmiech i koniec problemów z brakami w uzębieniu. Co więcej, aż 42% światowego udziału na rynku implantologicznym posiada Europa. To zobowiązuje do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, wdrażania nowoczesnych systemów pracy oraz dostarczania najlepszych możliwości swoim pacjentom.
Energiczny rozwój implantologii zawdzięcza się równie dynamicznemu wzrostowi inżynierii materiałowej oraz innowacyjnych technologii w zakresie stomatologii. Powierzchnie implantów, ich kształty, nawigacja dla lekarzy, techniki cyfrowe czy wysoce zaawansowany sprzęt to tylko kilka aspektów, które w ostatnich latach zostały znacznie udoskonalone i stały się bardziej dostępne, wpływając na jakość przeprowadzanych zabiegów. Specjaliści wciąż jednak alarmują, iż zarówno stres, nieregularna i niezdrowa dieta, jak i używki zwiększają ryzyko utraty zębów u pacjentów, ale również motywują do ciągłego poszukiwania jeszcze lepszych alternatyw w zakresie leczenia implantologicznego.
Lekarze zgodnie twierdzą, iż coraz częściej na implanty decydują się pacjenci w przedziale wiekowym 25-45. Ich determinacja wiąże się z dbałością o estetyczny wygląd oraz całkowitą rewitalizację uśmiechu. Oczywiście nie tylko względy estetyczne mają znaczenie – głównym powodem jest uzupełnienie ewentualnych braków zębowych, co zdecydowanie zwiększy komfort pacjentów i podniesie ich samoocenę.
Tempo rozwoju tej dziedziny stomatologii jest imponujące, a wykorzystywanie obecnie obowiązujących trendów (np. nanotechnologii) przez specjalistów tylko dowodzi, jak istotne ma znaczenie dla całej branży. Nowatorskie techniki współczesnej implantologii są niezwykle zaawansowane i mają na celu poprawienie efektów przeprowadzanych przez lekarzy zabiegów. Eksperci przyznają, że osiągnięcie najwyższego poziomu estetycznego i funkcjonalnego w kwestii rezultatu pozabiegowego zależy przede wszystkim od umiejętnej analizy takich czynników jak m.in. skrócenie czasu leczenia, obniżenie kosztów zabiegu implantologicznego czy redukcja dolegliwości w trakcie i po zabiegu. Permanentnie trwają prace nad usprawnieniem planowania leczenia dla pacjenta oraz samego zabiegu – lekarze sukcesywnie wdrażają dostępne na rynku rozwiązania.
Wszystko sprowadza się do… uśmiechu. Poprawia komfort życia, poczucie własnej wartości i wpływa na zdrowie, dlatego warto zadbać o jego prawidłową kondycję. Implanty zębowe są doskonałym narzędziem, aby przywrócić go pacjentom w całkowicie bezbolesny, szybki i skuteczny sposób.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z naszym zespołem fachowców – odpowiemy na wszystkie pytania.