Implantologia

Implantologia dentystyczna jest najbardziej zbliżoną do fizjologicznego modelu odbudową braków w uzębieniu. Implanty zębów CANDEO dostosowane są do każdego typu sytuacji klinicznej, dzięki czemu możemy sprostać nawet największym oczekiwaniom naszych pacjentów.

implanty Poznań

Wpływ na wybór konkretnego systemu ma indywidualna sytuacja kliniczna oraz rozmowa z pacjentem dotycząca ich ceny. Poniżej przedstawiamy uproszczony schemat zabiegu:

 • pierwsza wizyta – określamy możliwości i wskazania do implantacji oraz przedstawiamy pacjentowi wstępny plan leczenia na podstawie badania klinicznego a także badań dodatkowych (np. zdjęcie panoramiczne). Określamy konieczność przeprowadzenia ewentualnych badań diagnostycznych – na miejscu dysponujemy cyfrowym aparatem RTG – radiowizjografią, oraz aparatem do zdjęć panoramicznych. Proponujemy termin kolejnej wizyty, która będzie związana z zabiegiem wprowadzenia wszczepu. Jeśli podejmujemy leczenie z nawigacją to muszą być przeprowadzone dodatkowe procedury.
 • druga wizyta – w systemie prostego, najczęstszego postępowania jest to zabieg wprowadzenia implantu w szczękę lub żuchwę. W zależności od odcinka w którym wykonano zabieg wykonujemy odpowiednie uzupełnienie tymczasowe w celu zachowania estetyki i funkcji. Są to protezy stałe lub ruchome.
 • kolejna wizyta to zdjęcie szwów
 • następna wizyta – po upływie określonego czasu wgajania się implantów odsłaniamy implant i wkręcamy śrubę gojącą na okres ok. 2 tygodni w celu ukształtowania tkanek miękkich dla uzyskania optymalnej estetyki.
 • kolejny etap terapii z zastosowaniem implantów dotyczy wykonania uzupełnień protetycznych ostatecznych – możliwości leczenia protetycznego opartego na implantach widoczne są po kliknięciu w odpowiedni obrazek po prawej stronie. Każdy pacjent otrzymuje szczegółową instrukcję postępowania pozabiegowego oraz sposobu dbania o higienę przy implantach.

Korony protetyczne na implantach

Leczenie w którym wykonuje się pojedyncze korony protetyczne jest najczęściej stosowane, gdyż takich przypadków z pojedynczymi brakami jest najwięcej. W tradycyjnych metodach protetycznych w tych przypadkach wykonywano mosty – protezy stałe, szlifując (opracowując) dwa sąsiednie zęby własne. Koronę protetyczną ostateczną na implancie, można wykonać 3 – 6 miesięcy po zabiegu implantacji. Po tym okresie przeprowadza się następujące procedury:

 • Etap pierwszy – lekarz stomatolog nacina błonę śluzową i odkręca śruby zamykające znajdujące się na implantach, następnie wkręca śruby gojące mające za zadanie wygoić i ukształtować miękkie tkanki wokół implantu
 • Etap drugi – po upływie 14 dni od momentu wkręcenia śrub gojących jeśli dziąsło jest już ukształtowane odkręca się śruby gojące i pobiera wycisk z transferem. Należy wykonać również wycisk anatomiczny przeciwstawnej szczęki.
 • Etap trzeci – laboratoryjny. Technik dentystyczny wykonuje odpowiednie procedury w celu wykonania koron protetycznych.
 • Etap czwarty – lekarz prowadzi montaż wykonanego uzupełnienia w jamie ustnej.
korony poznań

Mosty protetyczne na implantach

Leczenie takie umożliwia uzupełnienie większych ilościowo braków zębowych za pomocą mostu w sytuacji, gdy brak jest naturalnych zębów filarowych. Po okresie 3 do 6 miesięcy przeprowadza się identyczne procedury jak w przypadku koron na implantach (opisanych powyżej):

 • Etap pierwszy – lekarz stomatolog obnaża implanty i odkręca śruby zamykające wkręcone w implanty, następnie wkręca śruby gojące.
 • Etap drugi – po upływie 14 dni lekarz odkręca śruby gojące i pobiera wycisk z pozycji implantu z użyciem transferów wyciskowych.
 • Etap trzeci – laboratoryjny Technik wykonuje most.
 • Etap czwarty – lekarz stomatolog przykręca łączniki protetyczne do implantu i po sprawdzeniu dopasowanie całej konstrukcji mocuje most w jamie ustnej .
mosty poznań

Protezy ruchome na implantach

Znane są różne rodzaje protez ruchomych na implantach. Całkowite i częściowe. Mocowane są różnymi systemami retencyjnymi. Najczęściej wykonuje się protezy całkowite poprawiając ich retencję i stabilizację. Związane jest to z poprawą jakości życia ludzi w podeszłym wieku. Proteza całkowita umieszczona na zaczepach kulowych na implantach wykazuje znacznie lepsze umocowanie i brak ruchomości w porównaniu do zwykłej protezy całkowitej. Dzięki temu rozwiązanie jest bardzo komfortową i coraz częściej stosowaną alternatywą dla Pacjentów z bezzębiem. W przypadku protezy dolnej zwykle wystarczające jest wszczepienie 2 implantów.

Poniżej etapy postępowania kliniczno-laboratoryjnego:

 • Etap pierwszy – po okresie 3 miesięcy od zabiegu wszczepienia implantów lekarz stomatolog nacina błonę śluzową i odkręca śruby zamykające znajdujące się w implantach, następnie wkręca śruby gojące.
 • Etap drugi – po upływie 14 dni lekarz odkręca śruby gojące i przykręca do implantu filary kulkowe, a następnie wykonuje wyciski.
 • Etap trzeci – laboratoryjny. Technik wykonuje poszczególne etapy pracy związanej z wyprodukowaniem nowej protezy (overdenture).
 • Etap czwarty – kliniczny. Lekarz oddaje protezę pacjentowi.

Implantoprotetyka stomatologiczna – co to jest?

Jest to odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Taki kilkuetapowy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek zęba. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce) oraz coraz częściej cyrkon. Implantoprotetyka to dziedzina stomatologii składająca się z część chirurgicznej (wszczepienie implantu) oraz z części protetycznej czyli odbudowa zęba na implancie. Ten najbardziej zbliżony do fizjologicznego sposób odtwarzania utraconych zębów pozwala na wyeliminowanie dyskomfortu związanego z użytkowaniem ruchomych protez.

Współczesna implantoprotetyka, to od ponad 50 lat, stale rozwijająca się dziedzina stomatologii Pozwala stworzyć doskonałe oparcie dla uzupełnień protetycznych, poprawiając znacząco kosmetykę i komfort w użytkowaniu uzupełnień protetycznych.

implanty poznań

Zalety leczenia implantologicznego:

 • jak najbardziej zbliżona do fizjologicznego modelu odbudowa braków w uzębieniu implant = korzeń, odbudowa protetyczna = korona kliniczna zęba,
 • doskonała estetyka i funkcjonalność, niczym nieskrępowany uśmiech oraz funkcjonalny narząd żucia,
 • brak konieczności szlifowania zębów sąsiednich,
 • eliminacja dyskomfortu wynikającego z użytkowania protez ruchomych i w ślad za tym idących niekorzystnych następstw w podłożu protetycznym,
 • poprawa samopoczucia a tym samym zdrowia psychicznego poprzez uniknięcie protezy ruchomej, którą wiąże się zwykle z podeszłym wiekiem.
implanty Poznań
Illustration of teeth showing dental implant structure

Najczęściej zadawane pytania

Czy wszczepianie implantu jest bolesne?

Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, więc jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu wypisujemy receptę z środkiem przeciwbólowym i antybiotykiem. Zatem, pacjent jest maksymalnie chroniony przed bólem. Można zasadniczo stwierdzić, że nasi pacjenci nie cierpią.

Jak o strony technicznej wykonywany jest zabieg implantacji?

Wszczepienie implantów polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wprowadzeniu w nie tytanowych lub cyrkonowych (białych) implantów, po okresie wgojenia się implantów wykonujemy na nich odbudowę protetyczną np. korony, mosty lub protezy (overdenture).

Czy istnieją jakieś ograniczenia w możliwości wykonania wszczepu?

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu implantacji ustalane są indywidualnie przez lekarza, podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w gabinecie. Oczywiście istnieją pewne przeciwskazania do zabiegu, ale coraz to nowsze technologie wprowadzane przez producentów, je eliminują. Nawet wiek pacjenta przestaje być problemem.

Jaki jest procent sukcesu tej terapii? 

Skuteczność implantacji oceniana jest na około 97% . Jednak jeśli pierwszy zabieg nie jest ostatecznym to można go powtórzyć.

Jaka jest gwarancja trwałości implantów?

Przy odpowiednim postępowaniu przez pacjenta (higiena, wizyty kontrolne) nie ma ustalonej granicy ich obecności w jamie ustnej pacjenta. Pierwszy implant, który wszczepił prof. Branemark pozostaje jeszcze w ustach pacjenta po 51 latach. Ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta (ilość i jakość kości, rodzaj uzupełnienia protetycznego), jego stanu zdrowotnego. Istnieje gwarancja na wykonany zabieg.

Jak należy dbać o wykonane protezy na implantach?

Sposób dbania o higienę nie różni się od standardowego oczyszczania własnych zębów, szczególnie ważne są okresowe przeglądy, co 12 miesięcy połączone z profesjonalnym oczyszczaniem implantów.

Implanty w Candeo – dlaczego warto?

Zastanawiasz się czy warto inwestować w implanty? To jedno z najtrwalszych i najbardziej efektywnych rozwiązań, jeśli chodzi o uzupełnianie brakujących zębów. Taka rekonstrukcja jest najbardziej zbliżona do fizjologii. W ogromnej ilości przypadków pacjent korzysta z implantu do końca życia. Inne, ale równie ważne korzyści to naturalny wygląd oraz natychmiastowe efekty.

Implanty w Candeo to rozwiązanie na lata, stanowiące doskonałą imitację prawdziwych zębów. Tytanowe wszczepy, wkręcane w kość zastępują utracony korzeń i umożliwiają odbudowę korony zęba. Implanty posiadają szereg cech i zalet, które są dla większości pacjentów wyjątkowo atrakcyjne, również z tego względu, że są nieosiągalne dzięki żadnym innym rozwiązaniom protetycznym.

Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej. Utrata zębów może skutkować nasilającymi się migrenami, problemami ze snem, czy trudnościami podczas spożywania posiłków. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na wysoce skuteczne rozwiązanie jakim są implanty.

Poznańska klinika Candeo oferuje najbardziej innowacyjne metody uzupełnienia braków w uzębieniu.

Zalety leczenia implantologicznego

Implanty zębów pozwalają zrekonstruować uzębienie w formie protezy ruchomej lub stałej. Stanowią one substytut dla naturalnego korzenia zęba.

Jeżeli implant zęba jest założony właściwie i prawidłowo połączy się z kością, może on służyć pacjentowi na zawsze m.in. przy odpowiedniej higienie i zdrowiu . Prawidłowo wprowadzone w kość implanty bez problemu zrastają się z kością szczęki, dzięki czemu zapewniają one stabilne podparcie dla sztucznych zębów. Warto pamiętać, że luki w uzębieniu mogą doprowadzić do różnych nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego też powinno się temu zawczasu zapobiegać. Implanty z naszej poznańskiej kliniki to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na wypełnienie braków w uzębieniu.

Wśród wielu zalet leczenia implantologicznego należy wymienić przede wszystkim ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm. To wszystko sprawia, że jest to rozwiązanie długotrwałe i w pełni bezpieczne. Nie do przecenienia jest także naturalny wygląd implantów oraz komfort, jaki dają naszym pacjentom.

Wszystkich tych, (nie tylko Poznania) którzy cenią sobie jakość oraz profesjonalizm zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą świadczonych usług. Jeśli interesują Cię implanty to tylko z Candeo z Poznania. Znajdziesz nas również w Google wpisując frazę implantologia Poznań.